Infektuar: 15270|Shëruar: 12900|Vdekur: 619

Haradinaj-Stublla: Marrëveshja Izrael, EB, Bahrein, e rëndësishme për paqen ne Lindjen e Mesme

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës përshëndet nënshkrimin në Shtëpinë e Bardhë të marrëveshjes historike për normalizimin e marrëdhënieve diplomatike në mes të shteteve mike të Kosovës, Izraelit – Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit.

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj Stublla e vlerësoi marrëveshjen si shumë të rëndësishme për vendosjen e paqes së qëndrueshme dhe prosperitetit në Lindjen e Mesme, si dhe një sukses maratonik të radhës të arritur gjatë këtij muaji me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Kosova mbetet partner i besueshëm dhe kredibil i SHBA-ve, me politikë të jashtme të mirëkoordinuar dhe do të përkrahë çdo akt që zgjeron diametrin e paqes dhe stabilitetit në botë”, tha Kryediplomatja Haradinaj Stublla.
LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001