Infektuar: 4928|Shëruar: 2267|Vdekur: 102

Hakerët vënë në cak Robloxin

Hakerët kanë vënë në cak llogari në Roblox, teksa është kërkuar përkrahje për Donald Trumpin në zgjedhjet presidenciale amerikane të nëntorit.

Përdoruesit e këtij aplikacioni janë ankuar se profilet e tyre ishin hakuar dhe në to ishte vënë porosia: “Kërkojini prindërve të juaj ta votojnë Trumpin sivjet!”, shkruan BBC.

Robloxi ka më shumë se 100 milionë përdorues në mbarë botën dhe është e popullarizuar në mesin e fëmijëve të moshës nëntë deri në 14 vjeç.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001