Infektuar: 71344|Shëruar: 61014|Vdekur: 1627

Gjysmëfinalistët e Kupës në futsall

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të tretë të Kupës së Kosovës në futsall.

Ndeshja më interesante e këtij rrethi ishte ajo në kryeqytet ndërmjet Prishinës 01 dhe Liburnit, e cila në kohën e rregullt u mbyll baras 3-3, derisa pas penalltive në gjysmëfinale kaloi skuadra gjakovare (5-3).

Në ndeshjet e tjera u arritën kryesisht rezultate të pritura. Në gjysmëfinale do të takohen: BB Llapi – Liburni dhe Liqeni – Prishtina.

Ndeshjet e këtij rrethi zhvillohen me sistem vajtje-ardhje, ku takimet e para luhen më 27 e 28 shkurt, derisa ato të kthimit më 8 e 9 mars.

Rezultatet

Liqeni – Peja F 2-0
Prishtina 01 – Liburni 3-3 (3-5 – pas penalltive)
Prishtina – Albaniku 5-0
Drenica T – BB Llapi 1-3

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001