Infektuar: 15270|Shëruar: 12900|Vdekur: 619

Gjuriq: Pikë e parë sot në Bruksel, Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se pika e parë në agjendën e sotme në bisedimet në mes të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe.

Ai në Twiter i është kundërpërgjigjur Përfaqësuesit Special të BE-së për këtë proces, Miroslav Lajçak, i cili ka thënë se sot temë do të jenë komunitetet jo shumicë dhe çështjen financiare dhe të pronës, transmeton Klan Kosova.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001