Infektuar: 15270|Shëruar: 12900|Vdekur: 619

Gjakovë, arrestohen dy zyrtarë të Gjendjes civile

Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit i PK-së, ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë zyrtarë të Gjendjes civile, pasi që të njëjtit në sistemin elektronik kanë rexhistruar të dhënat e një personi me fotografi të një personi tjetër dhe kanë arrit ta pajisin me dokumente të Kosovës, njofton Policia e Kosovë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001