Infektuar: 56427|Shëruar: 49293|Vdekur: 1447

Genoa dërgon në vazhdime Juventusin

Genoa ka arritur që ta barazoi rezultatin kundër Juventusit për ta dërguar kështu këtë ndeshje në vazhdsime. Kulusevski dhe Morata shënuan për Juventusin dy golat e parë derisa për Genoan shënuan Czyborra dhe Melegoni

Ashtu sikurse Milani dhe Interi, edhe Juventusi do të luajë dy herë nga 15 minuta pasi që koha e rregullt e kësaj ndeshjeje ka përfunduar me rezultat të barabartë 2-2.

Dy golat Juventusi i shënoi në pjesën e parë.

Fillimisht ishte dejan Kulusevski që shënoi gol në minutën e dytë.

Në minutën e 23-të Alvaro Morata shënoi golin e dytë për Juventusin dhe u mendua që gjithçka do të ishte lehtë këtu për Juventusin.

Por, kështu nuk menduan mysafirët pasi që katër minuta më vonë reaguan duke ngushtuar epërsinë në 2-1, me të cilin rezultat përfundoi edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Juventus vazhdimisht e kërkonte golin e tretë dhe të fitores por prapë nuk e arriti atë.

Pas minutës 70 Genoa filloi të jetë më aktive dhe arriti që të shënonte gol në minutën e 74-të.

Ishte një gol i bukur i të riut Melegoni.

Ky gol aktivizoi Juventusin që kërkuan që të kalojnë në epërsi por që nuk e arritën këtë edhe pse në ndeshje u aktivizua Cristiano Ronaldo në vend të Wesleyit në minutën e 88-të.

Kështu, kjo ndeshje do të shkojë në vazhdime për të përcaktuar fituesin e saj.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001