Infektuar: 10419|Shëruar: 6048|Vdekur: 341

FSHF kërkon që finalja e Kupës të luhet me tifozë

Përmes një mesazhi në faqen e saj në Facebook dhe rrjete të tjera sociale, FSHF-ja ka bërë një kërkesë disi të çuditshme, që sot, finalja e Kupës së Shqipërisë të luhet me tifozë, sipas shembullit të Francës.

Duke i konsideruar tifozët si “qershia mbi tortë” të një ndeshjeje të tillë, drejtuesit e futbollit kërkojnë nga instancat shtetërore që t’i lejojnë ata pas portave respektive, sikurse ndodhi dje në nalen e Kupës së Francës, PSG-Lyon:

“Të dielën, datë 2 gusht 2020, do të zhvillohet nalja e Kupës së Shqipërisë, midis Teutës dhe Tiranës, në stadiumin “Air Albania”. FSHF kërkon nga instancat shtetërore që të marrim shembullin e Francës, ku nalja e kupës atje u zhvillua me tifozë në tribunat pas porte. Sportdashësit janë qershia mbi tortë në një ndeshje futbolli e aq më tepër në një nale. Edhe FSHF, konform rregullave dhe distancimit, kërkon që të ketë një numër të kuzuar tifozësh, nën shembullin e Francës”.
Image

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001