Infektuar: 105715|Shëruar: 96012|Vdekur: 2191

Formacionet zyrtare: PSG kërkon kualifikimin, Bayerni përmbysjen e madhe

Paris Saint-Germain dhe Bayern Munich do të zhvillojnë ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë mes dy skuadrave është mbyllur me rezultat 3-2 në të mirë të PSG-së, shkruan lajmi.net.

‘Bavarezët’ kanë deklaruar para ndeshjes së po luftojnë vetëm për përmbysje të rezultatit, ndërsa PSG po mendon për kualfikimin në gjysëmfinale.

Një orë përpara ndeshjes, janë mësuar edhe formacionet zyrtare:

PSG: Navas – Dagba, Danilo, Kimpembe, Diallo – Gueye, Paredes – Di Maria, Neymar, Draxler – Mbappé

Bayern Munich:Neuer – Pavard, Boateng, Hernández, Davies – Kimmich, Alaba – Sané, Müller, Coman – Choupo-Moting

Më poshtë janë të paraqitura edhe mungesat e secilës skuadër:

Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe luhet në “Parkun e Princave” në Paris./

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001