Infektuar: 56427|Shëruar: 49293|Vdekur: 1447

Formacionet zyrtare: Man City – Brighton

Në kuadër të javës së 18-të, Manchester City do të luajë kundër Brighton.

Pep Guardiola ka vetëm një qëllim dhe ai është ngritja në tabelë dhe kësisoj të futet përsëri në garë për titull.

Citizens kanë mbetur prapa dhe njëra prej arsyjeve kryesore është mos-zhvillimi i disa ndeshjeve për arsye të Covid-19, transmeton lajmi.net.

Me një fitore eventuale, City do të barazohej me pikë së bashku me Leicester dhe Everton të cilët janë në zonën e Ligës së Kampionëve.

Formacionet zyrtare për ndeshjen e sotme janë këta:

Manchester City: Ederson, Cancelo, Dias, Stones, Zinchenko, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne, Mahrez, Foden, Bernardo Silva

Brighton: Sanchez, White, Webster, Dunk, Mac Allister, Trossard, Tau, Propper, Burn, Veltman.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001