Infektuar: 71344|Shëruar: 61014|Vdekur: 1627

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Chelsea

Në kuadër të raundit 16 të finales të Ligës së Kampionëve, Chelsea dhe Atletico Madrid do të përballen me njëra tjetrën.

Kjo do të jetë sfida e parë e trajnerit Thomas Tuchel në Ligën e Kampionëve me Chelsea.

Në anën tjetër, Diego Simone me një skuadër më të kompletuar po mendon ta fitojë këtë titull.

Më poshtë edhe formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Oblak, Llorente, Savic, Felipe, Hermoso, Correa, Koke, Saúl Ñíguez, Lemar, João Félix, Suárez.

Chelsea: Mendy; Rudiger, Christensen, Azpilicueta; Hudson-Odoi, Kovacic, Jorginho, Alonso; Mount, Werner, Giroud

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001