Infektuar: 73048|Shëruar: 61986|Vdekur: 1649

Formacionet e mundshme: Lazio përballë Bayern Munichut

Lazio është nikoqir i Bayern Munichut në sfidën e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve që zhvillohet në Stadio Olimpico të Romës.

Biancocelestët do të përpiqen të japin maksimumin për të nxjerrë rezultat pozitiv përballë kampionit në fuqi.

Trajnerët Simone Inzaghi dhe Hans-Dieter Flick i kanë analizuar taktikat me të cilat do ta zhvillojnë takimin.


Formacionet e mundshme

Lazio (3-5-2): Reina; Patric, Musacchio, Acerbi; Marusin, Milinkovic-Savic, Alberto, Leiva, Fares; Correa, Immobile.

Bayern Munich (4-2-3-1): Neuer; Sule, Boateng, Hernandez, Davies; Goretzka, Alaba; Sane, Kimmich, Coman; Lewandowski.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001