Infektuar: 18713|Shëruar: 15256|Vdekur: 675

Dybala e pëlqen një postim kundër Andrea Pirlos në rrjetet sociale

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, e ka pëlqyer një postim në Twitter në të cilin taktikat e trajnerit të vet, Andrea Pirlo, për ta lënë argjentinasin rezervë vihen në pikëpyetje.

Juventusi u ndal me një barazim 1:1 të shtunën në Serie A, në një ndeshje në të cilën Pirlo luajti me shumë ndryshime dhe Dybala e ngrohi stolin për 90 minuta.

“E pyes veten pse duhet ta marrësh Dybalan me vete në Crotone, nëse nuk e aktivizon asnjë minutë? Nëse nuk ka qenë në gjendje të luajë, a nuk kishte qenë më e logjikshme ta linte atë në Torino për të stërvitur?”, shkroi në Twitter Fabiana Della Valle, korrespondente e Gazetta dello Sport.

Dybala e kishte pëlqyer këtë postim, por pas disa minutave e kishte tërhequr pëlqimin.

Dybala ishte ndier i sëmurë në grumbullim me Kombëtaren e Argjentinës.

Si pasojë, ai nuk kishte luajtur në asnjërën prej ndeshjeve të Argjentinës në kualifikime për Kupën e Botës.

Pirlo nuk e aktivizoi fare kundër Crotones, edhe pse e ftoi në listën e rezervistëve.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001