Infektuar: 39057|Shëruar: 24427|Vdekur: 1005

Dubai lejon testimin për COVID-19 përmes pështymës tek fëmijët

Rregullatori i Shëndetësisë në Dubai ka njoftuar se fëmijët e moshës mes 3 deri në 16 vjeç mund të testohen për COVID-19 përmes mostrës së pështymës në vend të testimit që kryhej nga hunda.

Testi përmes pështymës është lejuar pas një studimi të një universiteti lokal, ka shkruar në Twitter Autoriteti i Shëndetit të Dubait.

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë rejgistruar 158,990 raste pozitive me koronavirus dhe 552 vdekje.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001