Infektuar: 105715|Shëruar: 96012|Vdekur: 2191

Depay pranë Barcelonës, nis të kërkojë shtëpi në Kataluni

Sulmuesi i Barcelonës, Memphis Depay që është kërkesë e veçantë e trajnerit Ronald Koeman, është parë duke kërkuar shtëpi në Kataluni.

Holandezi momentalisht te Lyon shihet si një ndër qendërsulmuesit që i pëlqen Koeman dhe pritet që verës t’i bashkohet blaugransve si agjent i lirë.

Memphis është parë në Barcelonë duke kërkuar shtëpi për edicionin tjetër pranë familjes dhe shoqërisë.

Pasi kërkojë shtëpi, sulmuesi është rikthyer te Lyon me aeroplan privat, por thuhet se marrëveshja është afër të arrihet.

Agjenti i Depay ishte gjithashtu në Barcelonë në fillim të prillit për të negociuar me katalunasit dhe u takua me drejtorin Mateu Alemany.

Pos kësaj, Depay kërkohet edhe nga Juventus, Inter dhe Ateltico Madrid, por ambicia e tij mbetet të veshë fanellën e Barcelonës.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001