Infektuar: 98435|Shëruar: 84505|Vdekur: 1223

Dedikimet e artisteve shqiptare për Ditën e 8 Marsit

8 Marsi njihet si ‘Dita e Gruas’ në të gjithë botën, ndërkohë që për herë të parë u kremtua gjegjësisht më 1910.

Kjo cilësohet të jetë një ditë shumë e rëndësishme në të cilën kujtohen arritjet politike, ekonomike e sociale të grave në botë, e po ashtu edhe dhuna dhe abuzimi që shumë gra kanë vuajtur.

Në këtë ditë speciale, nuk kanë munguar as urimet dhe dedikimet e artisteve shqiptare përmes rrjeteve sociale, disa prej të cilëve kanë prezantuar nënat e tyre e disa të tjera kanë lartësuar figurën e femrës.

Greta Koçi, Gili, Tayna, Alketa Vejsiu, Vera Ora, Aurela Gaçe, Elita Rudi, Arta Elezaj, Leonora Poloska, Enca, Blerta Veseli, Luana Vjollca, Morena Taraku, Vesa Luma – janë ndër figurat publike që kanë nderuar gruan për 8 Mars.

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre të plota:

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001