Infektuar: 17560|Shëruar: 14923|Vdekur: 662

Daut Haradinaj viziton varret antike të hebrenjëve në Prishtinë

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, një pjesë të ditës së sotme, ia ka kushtuar një vizitë të rëndësishme.

Ai pasditen e kësaj të diele, e kaloi tek kompleksi i vjetër i varrezave të hebrenjëve në Kosovë.

I njëjti përmes disa imazheve dhe një mbishkrimi ka thënë se ky kompleks që ruhet dhe mirëmbahet nga populli ynë, veçse e forcon lidhjen dhe njohjen dhe Izraelin.

” Se shqiptarët kanë treguar kujdes të veçantë për hebrenjtë, e dëshmon edhe ky kompleks i vjetër me varret e tyre, që ruhet dhe mirëmbahet nga populli ynë. Njohja nga Izraeli vetëm sa e forcon këtë lidhje”, shkruan Haradinaj.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001