Infektuar: 10590|Shëruar: 6138|Vdekur: 354

Bashkëpunojnë FSK dhe KFOR, realizojnë demolimin e 51 mjeteve shpërthyese

FSK ka njoftuar se ekipet e EOD-së të Forcës së Sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me ekipin e EOD të KFOR- Bonstill, kanë realizuar demolimin e 51 mjeteve shpërthyese në hapësirat e lokacionit për shpërthimin e mjeteve në Golesh, shkruajnë Literal Media.

"Ky bashkëpunim dhe koordinim me ekipet Amerikane dhe Ekipeve të EOD-së të FSK-së është ditorë, shkëmbimi i përvojave dhe puna e përbashkët janë treguesit më të mire të ndërveprimit në mes ekipeve të FSK-së dhe KFOR", u bë e ditur në njoftim.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001