Infektuar: 98435|Shëruar: 84505|Vdekur: 1223

Barella dhe Traore suspendohen për një ndeshje

Komisioni Disiplinor ka vendosur që të suspendojë për një ndeshje mesfushorët Nicolò Barella të Interit dhe Hamed Traore të Sassuolos.

Interi priti Sassuolo në San Siro të mërkurën dhe Nerazzurri siguroi fitoren e tyre të 10-të radhazi në një sukses 2-1 për të arritur në kuotën e 71 pikëve.

Por Barella do të humbasë ndeshjen tjetër kundër Cagliari këtë fundjavë, klubin që ai la për Inter në korrik 2019.

Barella ka luajtur në të gjitha 29 ndeshjet e Serie A deri më tani dhe kjo do të jetë mungesa e tij e parë këtë sezon.

Traore i Sassuolo, i cili gjithashtu u ndëshkua gjatë ndeshjes kundër Nerazzurri, do të humbasë ndeshjen e ardhshme të Neroverdi kundër Benevento.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001