Infektuar: 9492|Shëruar: 5336|Vdekur: 284

Atalanta 0-2 Inter, nota e Gjimshitit dhe të tjerëve

Interi ka mposhtur Atalantan në udhëtim me rezultat 2-0 në ndeshjen e fundit të sezonit 2019/20 në Serie A.

Nerazzurrët kanë arritur të triumfojnë ndeshjen e madhe ndaj Atalantas, duke mbyllur sezonin me fitore dhe në vendin e dytë në tabelë.

Golat në këtë fitore të ekipit të Antonio Contes u shënuan nga Danilo D’Ambrosio (1’) dhe Ashley Young (20’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte anglezi Young, i cili pas golit dhe asistimit u vlerësua me notë 9.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për sulmuesin e vendasve, Duvan Zapata që u notua me 5.6.

Për 90 minuta te vendasit luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, i cili pati një paraqitje jo të mirë duke u notuar me 6.0.

Atalanta:

Inter:

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001