Infektuar: 68452|Shëruar: 59129|Vdekur: 1608

A do ketë organizime nga Qeveria për 17 Shkurt

Këtë të mërkure, Kosova feston 13 vjetorin e pavarësisë, ditë e cila përcillet me organizime e homazhe në gjithë vendin, shkruan Indeksonline.

Edhe pse në kohë pandemie, manifestime për 17 Shkurt duket se do të ketë.

Indeksonline ka kontaktuar me ministren në detyrë të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, e cila bëri me dije se do ketë organizime.

Detaje të tjera lidhur me këtë, Dumoshi nuk dha veçse tregoi se kur do publikohet agjenda.

“Të hënën do të publikohet agjenda për 17 Shkurt”, tha shkurt ministrja Dumoshi.

Kujtojmë që tashmë kanë filluar përgatitjet edhe për ndryshimin e pamjes së obileskut “New Born”.

Lajmin e bëri të ditur ideatori i këtij monumenti, Fisnik Ismaili, i cili tha se dizajni i ri do të ketë lidhje me ushtrinë.

Ngjyrat që do t’i marr “New Born” do të jetë njëlloj si të ushtrisë. Mbi këto ngjyra, do të vendosen shenja të duarve të qytetarëve, që simbolizojnë përkrahjen për luftën e UÇK-së.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001