Infektuar: 125|Shëruar: 10|Vdekur: 1

Zjarrvënie e qëllimshme në fushat ku ndodhen shtëpitë e banimit, në Studenqan

Edhe këtë vit zjarrvënia e maleve dhe tokave bujqësore po paraqet rrezik tek banorët e zonave përreth, por edhe problem për vet zjarrfikësit.

Sot, rreth orës 15:00, në fshatin Studenqan të komunës së Suharekës, disa fusha janë përfshirë nga zjarri, të cilat ndodhen shumë afër disa shtëpive të banimit, shkruan Indeksonline.

Por, i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi dhe intervenimi i zjarrfikësve të cilët kanë lokalizuar zjarrin dhe kanë fikur atë.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001