Infektuar: 184|Shëruar: 30|Vdekur: 6

Zbulohet klauzola e Haaland për largimin nga Dortmund

Është zbuluar klauzola e Erling Haaland e vendosur nga skuadra e Borussia Dortmund.

Juventus dhe Manchester United janë skuadrat që kanë interesim për norvegjezin sensacional.Erling Haaland ka një klauzolë në kontratën me Borussia Dortmund, që do të thotë se ai mund të largohet për 75 milionë ]euro, në vitin 2022, shkruan ‘Gazzetta dello Sport'

Ky çmim i ulët mund të ketë rol shumë të rëndësishëm për të ardhmen e sulmuesit të Dortmund.

19 vjeçari ka shënuar 11 gola në shtatë ndeshje për Dortmund, përfshirë një dy-golësh spektakolar kundër PSG, në Ligën e Kampionëve.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001