Infektuar: 1048|Shëruar: 801|Vdekur: 30

Xhaka dhe Shaqiri heqin dorë nga bonuset që i marrin te Zvicra

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe pjesa tjetër e lojtarëve së bashku me trajnerin e Zvicrës kanë vendosur të heqin dorë nga shpërblimet që do të duheshin të merrnin nga Federata.

Rreth 1 milionë franga do t’i lënë në arkat e Federatës së Zvicrës për të ndihmuar pas krizës që po kalon futbolli pas përhapjes së koronavirusit.

Në periudha si kjo duam që të qëndrojmë të bashkuar dhe të ndihmojmë njëri-tjetrin. Ndeshjet e vështira fitohen të gjithë bashkë”, ka thënë trajneri i helvetikëve, Vladimir Petkovic.

Me këtë gjest kemi dashur që të japim një sinjal solidariteti dhe të tregojmë afirmitetin tonë me Federatën Zviceriane të Futbollit”, ka shtuar kapiteni i Kombëtares, Stephan Lichtsteiner.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001