Infektuar: 56427|Shëruar: 49293|Vdekur: 1447

Veshkë të sëmura, këto simptoma mos i injoroni

Çdo ditë mendja e njeriut përpunon informacione të shumta dhe trupi kryen mijëra veprime.

Të jetosh në këtë botë dinamike ka mundësi që njeriu edhe i injoron disa mesazhe që trupi i dërgon të ju.

Dhe pasojat e moskomunikimit me trupin dhe reagimit ndaj këtyre sinjaleve mund të jenë drastike.

Më poshtë është një listë e simptomave që tregojnë se veshkat tuaja nuk funksionojnë siç duhet.

Nuk bëni gjumë të rehatshëm

Keni dhimbje koke, lodhje dhe humbje të imunitetit

Keni lëkurë të thatë

Ënjte të këmbëve dhe duarve

Keni dhimbje në fundshpinë

Tension të lartë të gjakut

Dhe ndryshime në urinim.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001