Infektuar: 1032|Shëruar: 789|Vdekur: 29

Veseli: Një lajm i mirë për Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një postim në facebook ka treguar që ka një lajm të mirë për Kosovën, shkruan Literal Media.

Veseli thotë që renditja e Kosovës në vendin e 54-të krahas përformancës së sundimit të ligjit në 128 vende është rënditje e favorshme.

“Një lajm i mirë për Kosovën është renditja e favorshme e Kosovës në raportin e fundit të Indeksimit të Sundimit të Ligjit të saponxjerrë prej organizatës prestigjioze Ëorld Justice Project. Ky raport mat performancën e sundimit të ligjit në 128 vende dhe e vendos Kosovën në vendin e 54-ët”, shkruan Veseli.

Lexoni postimin e plotë:LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001