Infektuar: 108371|Shëruar: 106001|Vdekur: 2257

Veseli: 26 marsi e përkujton tragjedinë e Krushës së Madhe dhe familjes Berisha në Suharekë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se 26 marsi nuk është një datë e zakonshme.

Sipas tij kjo është datë që risjellë trishtim e dhembje.

“Na e përkujton tragjedinë e rëndë të Krushës së Madhe dhe familjes Berisha në Suharekë, ku para 21 vitesh, forcat kriminele serbe masakruan, vranë e dogjën fëmijë, gra, burra e pleq”.

“Tragjedi nga ato që ta ndalin frymën, por edhe tregojnë për çmimin e madh të lirisë sonë. Qoftë i përjetshëm kujtimi për ta”, ka shkruar Veselo në Facebook.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001