Infektuar: 1067|Shëruar: 844|Vdekur: 30

Vdes nga koronavirusi producenti muzikor

Hal Willner ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare.

Producenti, i njohur për kontributin e tij në albume dhe koncerte, dhe producenti muzikor i një kohe të gjatë për emisionin Saturday Night Live, vdiq nga komplikimet e koronavirusit.

Me datë 28 mars, Hal e zgjodhi rrjetin social Twitter për të diskutuar rreth diagnozës së tij, duke shkruar: “Në shtrat në pjesën e sipërme perëndimore” dhe “Gjithmonë doja ta kem numrin një, por jo këtë”.

Ai prodhoi albume për Marianne Faithfull (e cila po ashtu u diagnostikua së fundmi më Covid-19), Laurie Anderson, Lou Reed dhe Lucinda Williams.

Ha kishte punuar po ashtu për vite me radhë në një album të T.Rex, me këngë tashmë të regjistruara nga U2 dhe më shumë.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001