Infektuar: 224|Shëruar: 37|Vdekur: 6

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovar

Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.

Ajo ishte pjesëmarrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj.

Së fundi Qena ishte pjesë e serialit 'Cka ka shpija”. Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në Mjekimin intenziv – QKUK.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001