Infektuar: 14939|Shëruar: 12325|Vdekur: 611

Valverde e ‘tradhëton’ Barcelonën, thotë se Real Madridi do ta fitojë La Ligën

Ish trajneri i Barceonës, Ernesto Valverde ka pohuar se Real Madridi është favorit për ta fituar titullin e La Ligës këtë sezon.

Kur u pyet se kush mendon që është favorit për ta fituar ligën këtë sezon, Valverde u përgjigj duke thënë “Madridi është i fortë dhe shumë i përqëndruar në titullin e ligës”.

Spanjolli u largua nga detyra e trajnerit te Barcelona pasi humbi 3-2 nga Atletico Madridi dhe në vend të tij erdhi Quique Setien.

Barcelona të shtunën do të luaj kundër Getafes ndërsa Real Madridi do të luaj kundër Celta Vigos të dielën.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001