Infektuar: 1048|Shëruar: 801|Vdekur: 30

Valtteri Bottas drejt kalimit te Renault

Sipas spekulimeve të fundit, Valtteri Bottas është një nga kandidatët për t’u ulur në vendin e lirë në Renalut.

Pretendohet se agjenti i shoferit finlandez po negocion me Renalut, që Bottas të zëvendësojë Daniel Ricardon, i cili ka kaluar te McLaren.

Bottas ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me Mercedesin, dhe një ndryshim është shumë i mundshëm.

Kujtojmë se në Formula 1 tek shoferët do të ketë shumë lëvizje. Tashmë Daniel Ricciardo është konfirmuar te McLaren dhe Carlos Sainz te Ferrari./

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001