Infektuar: 132|Shëruar: 16|Vdekur: 1

Tri rastet e koronavirusit në Prishtinë janë raste kontakti

Tri raste të konfirmuara me COVID-19 në Prishtinë të enjten janë raste kontakti nga Lipjani, të personave në klinikë.

Këtë e kanë bërë të ditur burime të KOHËS brenda Ministrisë së Shëndetësisë.

Pasditen e së enjtes, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një komunikate ka dhënë detaje për tetë rastet e reja të konfirmuara, të cilat e kanë ngritur në 79 numrin e të infektuarve me koronavirus në Kosovë.

Pëmes njoftimit të IKShPK-së është bërë e ditur se nga rastet e reja, katër janë raste kontakti në Studime të Ulët, Vushtrri; tri raste janë nga Prishtina dhe një rast është rast kontakti me vendbanim në Llugagji të Pejës.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001