Infektuar: 224|Shëruar: 37|Vdekur: 6

Thaçi pas deklarimit nga SHBA: Spekulimet janë kërcënim për synimin e arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderuar treshen amerikane, Richard Grenell, Matthew Palmer dhe Philipp Kosnett për deklarimin e përbashkët, ku thuhet se s’ka kurrfarë plani sekret për shkëmbim territorial Kosovë-Serbi.

“Faleminderit për këtë qëndrim sigurues. Duhet ta përdorim momentumin dhe mbështetjen e SHBA-së për rinisje të dialogut dhe arritje të marrëveshjes përfundimtare, njohje të ndërsjellë dhe anëtarësim në OKB”, ka thënë Thaçi përmes Twitter.

“Lajmet e rreme dhe spekulimet janë kërcënim i përhershëm për këtë synim”.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001