Infektuar: 1048|Shëruar: 801|Vdekur: 30

Thaçi: Vdekja e Gëzim Krujës është humbje e madhe për kulturën shqiptare

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare.

Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për fenomenet e ndryshme të shoqërisë shqiptare.

“Me artin e tij komik ai shpërfaqi talentin e jashtëzakonshëm për dekada me radhë. Humori i tij ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për fenomenet e ndryshme të shoqërisë shqiptare. Vepra e artistit Gëzim Kruja është trashëgimi që do të jetojë gjatë në mendjet tona”.
LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001