Infektuar: 10987|Shëruar: 6506|Vdekur: 373

Tahiri: Kuvendi ndërpreu agonin e kësaj qeverie të papërgjegjshme dhe kryeministrit mashtrues

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se për 50 ditë si kryeministër Albin Kurti rrënoi besimin e qytetarëve që e votuan e shpresuan në të.

“Rrezikoi interesat strategjike të Republikës së Kosovës dhe shkundi marrëdhëniet tona me SHBA-të. Nuk përfilli askënd dhe asgjë, veç egos së tij. Përçau politikisht qeverinë, e mësyu drejt përçarjes së popullit. Nuk menaxhoi gjërat e vogla, e iu shmang menaxhimit të gjërave të mëdha”, ka thënë Tahiri.

“E futi Kosovën në rrugë të izolimit e dezintegrimit. Bilanci i tij për 45 ditë si kryeministër, u bë njollë për Kosovën dhe qytetarët e saj”.

“Por sot, Kuvendi i Republikës së Kosovës në mënyrë krejtësisht demokratike e kushtetuese, ndërpreu agoninë e kësaj qeverie të papërgjegjshme dhe këtij kryeministri mashtrues”.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001