Infektuar: 1048|Shëruar: 801|Vdekur: 30

Sot mot me diell

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pak vranësira, të cilat do të jenë të fokusuara rreth maleve.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se temperaturat gjatë ditës së premte do të shënojnë rritje të lehta, sidomos maksimalet e ditës. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 17-19.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-6 m/s.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001