Infektuar: 107557|Shëruar: 105652|Vdekur: 2245

Selena Gomez sjell albumin e ri “Rare”, flet për të kaluarën dhe lidhjen me Justin Bieber

Artistët e njohur botërorë, Selena Gomez dhe Justin Bieber, ishin një prej çifteve më të dashura për shumë kë nga ne.

Por, ata nuk janë më.

Në albumin e saj të ri, “Rare”, Gomez i këndon të kaluarës, lidhjes së saj me Justin Bieber e shumëçka tjetër.

Selena Gomez dhe Justin Bieber ishin vetëm një çift

Ju tashmë jeni njohur me marrëdhënien midis Gomez dhe Bieber. Të dy mendohet se filluan për herë të parë të takohen në vitin 2010, ndërsa ndarja e tyre e parë ndodhi në vitin 2012, vetëm dy vite më vonë.

Por, ata thjesht dukej se nuk mund të qëndronin larg njëri-tjetrit. Afati kohor është i paqartë, por Bieber dhe Gomez mendohet se janë rikthyer së bashku diku në vitin 2014. Ndoshta ata atëherë menduan se hera e tretë ishte e vërtetë sepse u pajtuan në vitin 2017.

Ajo publikoi albumin e saj të parë pas ndarjes së tyre në vitin 2018

Pasi Gomez dhe Bieber u larguan nga njëri-tjetri, ky i fundit menjëherë u lidh me bashkëshorten e tij të tanishme, Hailey Baldwin.

Ndërkohë, Gomez po merrej me çështje shëndetësore dhe vazhdoi të evoluojë në jetën e saj profesionale. Në fund të vitit 2019, ajo zbuloi se, më në fund të fundit, albumi i dytë i saj është gati për t’u publikuar. Dhe “Rare” u lansua më 10 Janar 2020.

Si Gomez flet për marrëdhënien e saj me Bieber në “Rare”

Gomez vitin 2020 e filloi me albumin e ri të titulluar “Rare”. Dhe ndërsa mund të hutoheni nga pamjet vizuale të jashtëzakonshme që sjellë në klip, ka edhe disa vargje intriguese që duhet t’i përhapim tani.

Sipas Gomez, në këngën e re ajo sikur po injorohet dhe nuk vlerësohet nga një person i rëndësishëm. Këtu janë disa sugjerime që kënga ka të bëjë me Bieber, por më e rëndësishmja vjen në fillim: “Baby, ju keni qenë më i distancuar nga unë kohëve të fundi / Dhe as nuk dua të të quaj baby më”.

Këngë të tjera që i referohen Bieber

Kënga e parë e albumit të ri të Gomez “Rare”, mban titullin “Lose You to Love Me”, që thuhet se ka të bëjë me Bieber. Fansat supozojnë se “Ring” është po ashtu për Justin i cili flet në lidhje me mënyrën sesi ai i propozoi Gomezit dhe se ajo më pas e hodhi këtë.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001