Infektuar: 1067|Shëruar: 844|Vdekur: 30

Ronaldinho lirohet nga burgu i sigurisë së lartë, tash në arrest shtëpiak

Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinho është liruar nga burgu i sigurisë së lartë në Paraguaji

Ai ishte mbajtur në burg për më shumë se një muaj, që prej se u arrestua nga autoritetet e Paraguajit për shkak të posedimit të pasaportave false.

Ai dhe vëllai i tij, Roberto Assis u transferuan në arrest shtëpiak pas seancës gjyqësore të martën.

“Globoesporte” raporton se dyshja do të paguajnë një dorëzani dhe do të qëndrojnë në një hotel rreth 3 kilometra larg burgut ku ishin mbajtur.

Nata në këtë hotel kushton 64 dollarë.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001