Infektuar: 10987|Shëruar: 6506|Vdekur: 373

Presidenti i Hungarisë dhe kryeministri slloven vizitojnë ushtarët, s’takojnë asnjë zyrtar kosovarë

Presidenti i Hungarisë, János Áder dhe kryeministri i Sllovenisë, Marjan Šarec, kanë vizituar ushtarët e KFOR’it në Kosovë. Por, ata kanë zgjedhur të mos takojnë asnjë nga zyrtarët kosovarë.

Komandanti i KFOR’it në Kosovë, Maj. Gen. Michele Risi, është takuar me presidentin hungarez, János Áder. Në një postim në twitter, KFOR’i ka shprehur vlerësimin e rolit dhe kontributit të trupave Hungareze në sigurinë e ambientit dhe lirinë e të gjitha komuniteteve në Kosovë.

Commander Maj. Gen. Michele Risi met with the President of János Áder.
COMKFOR expressed his full appreciation for the pivotal role played by Hungarian troops in contributing to a safe & secure environment and freedom of movement for all communities of .

View image on Twitter
See @NATO - KFOR's other Tweets

Mirëpo, edhe pse presidenti i Hungarisë ishte në Kosovë, ai nuk zgjodhi të takohet me asnjë prej zyrtarëve kosovarë.

Gjithashtu KFOR’i publikoi edhe takimin e komandantit Maj. Gen. Michele Risi me kryeministrin slloven Marjan Šarec. Pasi biseduan rreth situatës aktuale në Kosovë, KFOR’i përgëzoi kontributin e shtetit slloven në misionin e KFOR’it.

COMKFOR Maj. Gen. Michele Risi met at Camp Film City with H.E. Marjan Sarec, the PM of the Republic of . After an update about the current situation in , COMKFOR commended the highly professional and dedicated contribution of Slovenian soldiers to ’s mission.

View image on Twitter
See @NATO - KFOR's other Tweets

Sikur presidenti Ader, njashtu edhe kryeministri Sarec, zgjodhën të mos takohen me asnjë nga liderët kosovarë.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001