Infektuar: 10059|Shëruar: 5792|Vdekur: 316

Pixel 4 me 5G do të vijë javën e ardhshme

Sipas një raporti të fundit, Google mund të kaloj Apple kur bëhet fjalë për telefonat inteligjentë 5G.

Ndërsa një iPhone 5G pritet vetëm rreth një vit më vonë nga tani, raporti sugjeron që Google do të zbulojë një telefon 5G qysh në javën e ardhshme. Kjo do të thotë që një 5G Pixel 4, ose Pixel 4 XL është në lojë.

Këto do të jenë, sipas raportit, edicione speciale 5G të pajisjeve.

Raporti përmend vërtet dy telefona të ri 4G Pixel, përveç variantit 5G të përmendur më lart, kështu që ne kemi të ngjarë të shohim edicione speciale të cilat do të jenë në dispozicion në tregjet e kufizuara, ku 5G është duke funksionuar.

Dy telefonat inteligjentë [Pixel 4] tashmë po hyjnë në prodhimin masiv dhe do të jenë gati për t’u dërguar pas lansimit të produkteve të reja të Google javën e ardhshme.

Google po punon gjithashtu në një version me teknologjinë 5G, i cili është në testim të prodhimit – pohojnë burime të Nikkei.

Raporti përmend gjithashtu se telefoni 5G Pixel po prodhohet në Kinë, por pajisjet e destinuara për tregun e Sh.B.A do të prodhohen jashtë Kinës, në mënyrë që të shmangen tarifat.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001