Infektuar: 53939|Shëruar: 48066|Vdekur: 1392

Pioli akuzon gjyqtarët se i ndihmuan Juventusit

Cristiano Ronaldo ia mohoi fitoren Milanit në ndeshjen e parë gjysmëfinale kur shënoi nga penalltia krejt në fund të ndeshjes.

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli ishte i zemëruar me gjyqtarët që akorduan penalltinë për Juventusin. Goli i Ante Rebiqit pas një ore lojë e vuri Milanin me meritë përpara, i pasuar edhe nga një karton i kuq për Theo Hernandezin. U desh të pritej koha shtesë për Juventusin që të arkëtonte një pikë nga ky takim.

“Unë u zemërova para së gjithash sepse më parë në lëvizje pati një faull në Zlatan Ibrahimoviç. Plus, mbaj mend që gjyqtarët treguan pamjet e një penalltie të tillë në ndeshjen Cagliari-Brescia në fillim të sezonit dhe thanë se ishte një gabim ta akordoje sepse lojtari nuk mund ta shihte topin. Këtu situata është e njëjtë me atë që Kalabria nuk mund ta shihte. Në atë situatë, u hodh dhe nuk mund të “pres” krahët, duhet t’i përdorësh ata kur hidhesh” – u shpreh Pioli.


LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001