Infektuar: 1032|Shëruar: 789|Vdekur: 29

Pacolli uron besimtarët në Natën e Fitër Bajramit

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Natën e Fitër Bajramit.

Ai ka thënë se i vjen keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit Islam, “Bajrami i madh” ose “Fitër Bajrami“ nuk mund të ndahet me miqtë, siç është tradita në Kosovë.

“E tëra çka duhet të bëjmë është të ndajmë gëzimin me të afërmit, duke shpresuar dhe lutur që kjo pandemi të kalojë sa më shpejt”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001