Infektuar: 1048|Shëruar: 801|Vdekur: 30

Nënshkruhet memorandumi për ndërtimin e Shtëpisë së Kulturës në Prizren

MKRS dhe Komuna e Prizrenit, nënshkruan memorandum për ndërtimin e Shtëpisë së Kulturës në këtë qytet.

Nënshkrimet i hodhën si zakonisht, ani pse përshëndetja ishte ndryshe.

Të mërkurën, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, nënshkroi një memorandum bashkëpunimi me të parin e Prizrenit, Mytaher Haskuka.

E qëllimi i tij, është Ndërtimi i Shtëpisë së Kulturës në fshatin Manastiricë të kësaj komune.

Ministrja Dumoshi, u shpreh e lumtur, që shtëpia e kulturës, do të ndërtohet në një qytet që tregon diversitet kulturor.

Ndërkohë në lidhje me zhvendosjen e disa departamenteve të ministrisë në Prizren, Dumoshi tha se do të shohin për hapat e mëtejmë.

Për këtë, foli edhe kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka.Haskuka ka bërë të ditur se kanë diskutuar edhe për projekte të tjera me ministren Dumoshi, ndërsa këtë të fundit, e ka falënderuar për mbështetjen.

Në këtë ngjarje, mori pjesë edhe ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilia Rexhepi.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001