Infektuar: 107557|Shëruar: 105652|Vdekur: 2245

Muzikantja luan në violinë derisa kirurgët i heqin tumorin nga truri i saj

Një muzikante luajti me violinë ndërsa kirurgët po i operonin trurin e saj për t’i hequr tumorin në spitalin e Kolegjit të Mbretit në Londër.

Ekipi mjekësor i kërkoi Dagmar Turnerit, 53 vjeçare, që të luante me instrumentin e saj që të sigurohej se pjesë të trurit që kontrollonin lëvizjet delikate të dorës dhe të koordinimit nuk ishin dëmtuar gjatë operacionit kirurgjik që duhej të ishte preciz me milimetra.

Muzikantja Turner ishte diagnostikuar në vitin 2013 me tumor pasi kishte vuajtur nga një krizë gjatë një performance, shkruan The Guardian.

Videoja në fjalë është bërë virale në rrjetet sociale.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001