Infektuar: 5115|Shëruar: 2370|Vdekur: 108

Messi fiton Topin e artë 2019

Sulmuesi i Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi, për herë të gjashtë fiton "Topin e Artë". Kështu ai bëhet lojtari me më së shumti topa të artë të fituar ndonjëherë

Në ceremoninë e mbajtur në Paris të Francës, argjentinasi fitoi në një garë të ngushtë ndaj Virgil Van Dijk dhe Cristiano Ronaldos.


Sulmuesi i Barcelonës ka arritur të fitojë La Ligën me Barcelonën, dhe të shkojë deri në gjysmë finale të Ligës së Kampionëve për tu mposhtur më pas nga Liverpooli.

Leo Messi më parë ka fituar "Topin e Artë" në vitin 2009, 2010, 2011, 2012 dhe 2015.
LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001