Infektuar: 1067|Shëruar: 844|Vdekur: 30

Messenger mundëson përdoruesve të bëjnë video thirrje grupore gjatë izolimit nga koronavirusi

Facebook ka lansuar një version desktop të aplikacionit të tij Messenger për Windows dhe Mac me video thirrje grupore të pakufizuara falas.

Aplikacioni i ri i desktopit Messenger është i ngjashëm me versionin celular i cili u lansua për iOS dhe Android në 2011, me video thirrjet duke u shtuar në 2016.

Si rezultat, një numër i video thirrjeve dhe aplikacionet e konferencave janë rritur në popullaritet, nga ekipet e Microsoft për punë të përbashkët në Zoom dhe Houseparty për video në grup.

Facebook tha: “Tani më shumë se kurrë, njerëzit po përdorin teknologjinë për të qëndruar në kontakt me njerëzit për të cilët kujdesen, edhe kur fizikisht janë të ndarë”.

Kompania thotë se është më e lehtë të lidhesh me aplikacionin e ri dhe nuk ke nevojë të njohësh emailin ose numrin e telefonit të dikujt pasi të gjithë miqtë e tu të Facebook-ut kanë Messenger. /Lajmi.net/

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001