Infektuar: 1032|Shëruar: 789|Vdekur: 29

Menduan që alkooli i shëron nga koronavirusi, vdesin 600 iranianë dhe 3000 të tjerë helmohen nga pija

Irani mbetet një ndër vendet të 'goditura' më së shumti nga epidemia COVID19 dhe numri i të vdekurve ka vazhduar të rritet, shkruan Literal Media.

Gjendja është keqësuar shumë kur një lajm i rremë është përhapur në popullin iranian kinse alkooli i pastër shërben si kurë për tu shëruar nga koronavirusi. Shumë nga ta kanë besuar këtë lajm të rremë dhe kanë pirë alkool. Si pasojë e kësaj mbi 600 persona kanë vdekur, ndërsa 3000 të tjerë kanë përfunduar në spital nga helmimi.

Autoritetet iraniane nuk e kanë gjetur ende fajtorin e këtij lajmi të rremë mirëpo kanë thënë që janë duke punuar në këtë drejtim.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001