Infektuar: 3178|Shëruar: 1824|Vdekur: 58

Llapi, “zero-zero” me paga: Para Bajramit i kemi kryer obligimet ndaj lojtarëve

Të nisë apo të mos nisë, janë pyetje që vazhdojnë të kenë përgjigje të ndryshme edhe sot për IPKO superligën e Kosovës.

Sidoqoftë, trajneri dhe donatori i Llapit, Tahir Batatina, ka mirëpritur vazhdimin e kampionatit, derisa ka folur për gjendjen financiare në klub në në ‘Dueli Sportiv’.

Sipas tij, në këtë kohë pandemie ku klubet do të vuajnë dhe do të preken nga kriza ekonomike, Llapi ka kryet gjitha detyrimet ndaj futbollistëve.

“Sa i përket kushteve financiare, si klubi i Llapit jemi në gjendje të mirë dhe para Bajramit i kemi kryer të gjitha obligimet. Gjatë kësaj periudhe, më shumë kanë humbur klubet se sa futbollistët në këtë drejtim”, tha Batatina.
LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001