Infektuar: 10059|Shëruar: 5792|Vdekur: 316

Kujton të rënët e familjes në 21 vjetorin e çlirimit, Jashari: Të vazhdojmë rrugën e përbashkët përtej dallimeve politike

I pari i Skenderajt Bekim Jashari ka kujtuar familjen dhe gjithë të rënet e tjerë në luftën për lirinë e Kosovës, shkruan Literal Media.

'Lufta heroike e kamandantit Legjendar Adem Jashari, babës Shaban, babushit Hamëzes, anëtarëve të familjes Jashari dhe gjithë të rënëve në altarin e Lirisë u bë gurëthemel i fortë i Pavarësisë sonë. 21 vite pas ende janë të freskëta kujtimet dhe emocionet që kishim në ditën e çlirimit dhe kthimit tim në vendlindje, takimi im me Besarten dhe vizita tek kompleksi memorial “Adem Jashari” ' kla shkruar ai.

Jashari poashtu ka shfytëzuar rastin edhe një herë të bëjë thirrje për unitet në vazhdimin e rrugës pa dallime politike.

'Edhe sot bëra thirrje për unitet, përtej dallimeve tona poltike, të vazhdojmë punën e përbashkët duke ndjekur shembullin e atyre që u flijuan për këtë ditë' ka thënë ai mes tjerash.

Postimi i plotë në Fcebook:


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001