Infektuar: 106|Shëruar: 1|Vdekur: 1

Koulibaly afër transferimit te Parisi

Qendërmbrojtësi senegalez Kalidou Koulbaly është afër transferimit te klubi kampion francez Paris Saint-Germain, njofton “Calciomercato” të enjten.

Koulibaly raportohet se ka blerë një pronë në Paris dhe po pritet të zhvendoset atje. Napoli është duke u munduar të mbajë Koulibalyn. Klubi italian po kërkon 150 milionë euro për të liruar Koulibalyn.

Parisi e Napoli janë duke negociuar. Koulibaly 28-vjeçar shihet si zëvendësim perfekt për Thiago Silvan. Kontrata e Silvas skadon në verë dhe po pritet të rikthehet te Milani.

Koulibaly ka blerë një apartament afër Kullës së Ajfellit për katër milionë euro.

Këtë stinor senegalezi ka luajtur 15 ndeshje në Serie A. Por, në total ka 233 ndeshje me fanellën e Napolit që nga transferimi nga klubi belg Genk në vitin 2014.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001