Infektuar: 1067|Shëruar: 844|Vdekur: 30

Konfirmohen dy sezona të reja të ‘La Casa de Papel’

Seriali “La Casa de Papel” është bërë një fenomen mbarëbotëror.

Sezoni i ri i përmbajtjes popullore Netflix është pranuar gjerësisht në mes të një epoke në të cilën shumica e njerëzve mbahen në shtëpi për shkak të pandemisë coronavirus, kështu që, përkundër faktit se vështirë se doli këtë të premte, shumë prej njerëzve e kanë përfunduar tashmë atë.

Tetë kapitujt zgjidhin disa skena të panjohura, por jo të gjitha- megjithëse nuk duhet të shqetësoheni pasi ky nuk është fundi i serialit.

Sipas faqes spanjolle Marca, hiti i Netflix do të ketë një sezon të pestë dhe të gjashtë ndonëse nuk është bërë akoma një konfirmim zyrtar nga Netflix.

Shikuesit mund të presin pak kohë duke pasur parasysh se si xhirimet në të gjithë botën janë shtyrë për shkak të shpërthimit të coronavirusit.

Deri më tani, sezoni i parë dhe i dytë u filmuan së bashku, siç ishin pjesa e tretë dhe e katërt.

Por, diferenca midis dy transmetimeve ishte 20 muaj, që do të thotë se shikuesit mund të presin për pjesën e pestë dhe të gjashtë deri në fund të vitit 2021 ose në fillim të vitit 2022.

Që nga premiera në vitin 2017, “La Casa de Papel” është bërë pjesë e shumë protestave anembanë botës.

Në korrik të 2019, protestues në Porto Riko kërkuan që gurvenatori të dorëhiqej. Disa prej tyre u panë të veshur si personazhet e serialit me shkrimin, “Ne jemi rezistenca”.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001